Press "Enter" to skip to content

Książki

Mirosław Miniszewski Różnia i inne opowieści ze wsi obok, wyd. 2020, stron 230 

 

Nakład wyczerpany – planowany dodruk w czerwcu 2024

Na podlaskim odludziu, wśród bagien i trzęsawisk, tuż obok mrocznej puszczy znajduje się pewna wieś. Miejsce, gdzie często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, jednak zło nie może się zakorzenić. Dobro tam w końcu zawsze wygrywa, a niedobrych ludzi spotyka zasłużona kara, gdyż pierwotne duchy lasu oraz bagienne baby nie tolerują łamania odwiecznych praw.

Po dwóch latach od wydania Opowieści ze wsi obok, ukazuje się kolejny zbiór opowiadań Mirosława Miniszewskiego osadzonych w magii prowincjonalnego uniwersum. Wszystko okraszone tęczową dżędą, czarnym humorem, psychoanalityczną wnikliwością i filozoficzną goryczą oraz, już tradycyjnie, koglem moglem.

Różnia i inne opowiadania ze wsi obokfragment książki do pobrania.

Mirosław Miniszewski Opowieści ze wsi obok, wyd. 2018, stron 211

 

Nakład wyczerpany – planowany dodruk w czerwcu 2024

Opowieści ze wsi obok zabierają czytelników do świata głębokiej prowincji, gdzie licho nie śpi, a bagna, jak przed wiekami, potrafią pochłonąć niejednego wędrowca. Autor bawi się opowiadaniem historii, uprzedzając, że przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich. Opowiada świat, na który składają się zwykli ludzie ale i też pogańskie zjawy nadprzyrodzone, znachorki cytujące Lacana i Lao Tsy’ego, homoseksualni młodzieńcy, faszyści lęgnący się wraz ze swymi faszystowskimi matkami w tapczanach, jednak tych zawsze spotyka tu zasłużona kara. Są straszliwe mokradła, gdzie giną urzędnicy z gminy i nawiedzone karuzele mordujące wysłanników ministerstwa; agenci Mossadu i pani Wala kręcąca kogel mogel z pięciuset jaj.

Opowieści ze wsi obokfragment książki do pobrania

Więcej historii posłuchasz na podkaścieZAMÓWIENIE


Blank Form (#2)

PŁATNOŚĆ

Kwotę za zamówione książki + koszty pocztowe poproszę na konto:
Konto mBank: Mirosław Miniszewski 92 1140 2004 0000 3602 7981 3925

lub

PayPal: miniszewski@gmail.com

W tytule przelewu wystarczy napisać “we wsi obok”.

Składając zamówienie, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych zgodnie z polityką prywatności na tej stronie, z którą możesz zapoznać się TUTAJ.

Kontakt: books@wewsiobok.pl